CRCW06031R91FNEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
1.91 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW06031R91FNEA
DigiKey Part Number
541-1.91HTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW06031R91FNEA
Description
RES SMD 1.91 OHM 1% 1/8W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW06031R91FNEA Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)