CRCW0603121RFKTB is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
Direct
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
121 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW0603121RFKTB
DigiKey Part Number
CRCW0603121RFKTB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0603121RFKTB
Description
RES SMD 121 OHM 1% 1/10W 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW0603121RFKTB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)