CRCW060311K0FKEBC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 86,113
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
YAGEO
Venkel
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Cal-Chip Electronics, Inc.
Meritek
TE Connectivity
WEC
Panasonic Industry
Panasonic Industry
11 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
CRCW060311K0FKEBC
DigiKey Part Number
CRCW060311K0FKEBC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW060311K0FKEBC
Description
RES 11K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW060311K0FKEBC Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)