CRA06P08310K0FTA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
10k Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
CRA06P08310K0FTA
DigiKey Part Number
CRA6P810.0KATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRA06P08310K0FTA
Description
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 1206
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRA06P08310K0FTA Models
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
Vishay Dale
Power Per Element
62.5mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
10k
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)