CMF70200K00BEEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
200 kOhms ±0.1% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF70200K00BEEK
DigiKey Part Number
CMF70200K00BEEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF70200K00BEEK
Description
RES 200K OHM 1.75W 0.1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF70200K00BEEK Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)