CMF70150R00FHEK
DigiKey Part Number
CMF70150R00FHEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF70150R00FHEK
Description
RES 150 OHM 1.75W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
150 Ohms ±1% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF70150R00FHEK Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)