CMF653K3200FHEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Parametric Equivalent
3.32 kOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF653K3200FHEK
DigiKey Part Number
CMF653K3200FHEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF653K3200FHEK
Description
RES 3.32K OHM 1.5W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF653K3200FHEK Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)