CMF652M1000FKEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
2.1 MOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF652M1000FKEB
DigiKey Part Number
CMF652M1000FKEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF652M1000FKEB
Description
RES 2.1M OHM 1.5W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF652M1000FKEB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)