CMF65221R00FKBF is Obsolete and no longer manufactured.
Parametric Equivalent
221 Ohms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF65221R00FKBF
DigiKey Part Number
CMF65221R00FKBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF65221R00FKBF
Description
RES 221 OHM 1.5W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF65221R00FKBF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)