CMF65200K00FEEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
200 kOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF65200K00FEEB
DigiKey Part Number
CMF65200K00FEEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF65200K00FEEB
Description
RES 200K OHM 1.5W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF65200K00FEEB Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)