CMF60909R00FKEB
DigiKey Part Number
541-CMF60909R00FKEBTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CMF60909R00FKEBCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60909R00FKEB
Description
RES 909 OHM 1W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
909 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF60909R00FKEB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)