CMF604K3200FHR6 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
4.32 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF604K3200FHR6
DigiKey Part Number
CMF604K3200FHR6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF604K3200FHR6
Description
RES 4.32K OHM 1W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF604K3200FHR6 Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)