CMF60330R00FKEA
DigiKey Part Number
CMF330FHTR-ND - Tape & Reel (TR)
CMF330FHCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60330R00FKEA
Description
RES 330 OHM 1W 1% AXIAL
Detailed Description
330 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF60330R00FKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)