CMF6030K100FKEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
In Stock: 75
30.1 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF6030K100FKEA
DigiKey Part Number
CMF6030K100FKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6030K100FKEA
Description
RES 30.1K OHM 1W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF6030K100FKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)