CMF556K6500BEKA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 100
6.65 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF556K6500BEKA
DigiKey Part Number
CMF556K6500BEKA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF556K6500BEKA
Description
RES 6.65K OHM 1/2W .1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF556K6500BEKA Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)