CMF55698K00BHEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
698 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF55698K00BHEK
DigiKey Part Number
CMF55698K00BHEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF55698K00BHEK
Description
RES 698K OHM 1/2W .1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF55698K00BHEK Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)