CMF55649K00DHEB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
649 kOhms ±0.5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF55649K00DHEB
DigiKey Part Number
CMF55649K00DHEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF55649K00DHEB
Description
RES 649K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF55649K00DHEB Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)