CMF555K3600FKEA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 414
5.36 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF555K3600FKEA
DigiKey Part Number
CMF555K3600FKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF555K3600FKEA
Description
RES 5.36K OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF555K3600FKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)