CMF5545K300DHEB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
45.3 kOhms ±0.5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5545K300DHEB
DigiKey Part Number
CMF5545K300DHEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5545K300DHEB
Description
RES 45.3K OHM 1/2W .5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF5545K300DHEB Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)