CMF5543K700BEBF70 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
43.7 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5543K700BEBF70
DigiKey Part Number
CMF5543K700BEBF70-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5543K700BEBF70
Description
RES 43.7K OHM 1/2W .1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5543K700BEBF70 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)