CMF5543K200FKEA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 100
Direct
Stackpole Electronics Inc
Similar
Stackpole Electronics Inc
43.2 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5543K200FKEA
DigiKey Part Number
CMF5543K200FKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5543K200FKEA
Description
RES 43.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5543K200FKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)