CMF553M3200FHEA is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 954
Datasheet
3.32 MOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF553M3200FHEA
DigiKey Part Number
CMF553M3200FHEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF553M3200FHEA
Description
RES 3.32M OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF553M3200FHEA Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)