CMF5538K300DEEB
DigiKey Part Number
CMF5538K300DEEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5538K300DEEB
Description
RES 38.3K OHM 1/2W .5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.3 kOhms ±0.5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF5538K300DEEB Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)