CMF5535K700DHEB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
35.7 kOhms ±0.5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5535K700DHEB
DigiKey Part Number
CMF5535K700DHEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5535K700DHEB
Description
RES 35.7K OHM 1/2W .5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5535K700DHEB Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)