CMF5533K200CHEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
Similar
Stackpole Electronics Inc
33.2 kOhms ±0.25% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5533K200CHEA
DigiKey Part Number
CMF5533K200CHEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5533K200CHEA
Description
RES 33.2K OHM 1/2W .25% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5533K200CHEA Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)