CMF5524K300DHBF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
24.3 kOhms ±0.5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5524K300DHBF
DigiKey Part Number
CMF5524K300DHBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5524K300DHBF
Description
RES 24.3K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5524K300DHBF Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)