CMF55232K00FKRE is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
In Stock: 562
Direct
Stackpole Electronics Inc
Similar
Stackpole Electronics Inc
232 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF55232K00FKRE
DigiKey Part Number
CMF55232K00FKRE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF55232K00FKRE
Description
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF55232K00FKRE Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)