CMF55220R00JKR6 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 25
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 95
Datasheet
YAGEO
In Stock: 990
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
220 Ohms ±5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF55220R00JKR6
DigiKey Part Number
CMF55220R00JKR6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF55220R00JKR6
Description
RES 220 OHM 1/2W 5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF55220R00JKR6 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)