CMF5521K500BERE70 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
21.5 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5521K500BERE70
DigiKey Part Number
CMF5521K500BERE70-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5521K500BERE70
Description
RES 21.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5521K500BERE70 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)