CMF55210R00BEBF is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
210 Ohms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF55210R00BEBF
DigiKey Part Number
CMF55210R00BEBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF55210R00BEBF
Description
RES 210 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF55210R00BEBF Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)