CMF5520R000FERE is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
20 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5520R000FERE
DigiKey Part Number
CMF5520R000FERE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5520R000FERE
Description
RES 20 OHM 1/2W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF5520R000FERE Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)