CMF551M6500FHBF is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
1.65 MOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF551M6500FHBF
DigiKey Part Number
CMF551M6500FHBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF551M6500FHBF
Description
RES 1.65M OHM 1/2W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF551M6500FHBF Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)