CMF551M2100FKEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Vishay Dale
In Stock: 710
Datasheet
In Stock: 0
Direct
Stackpole Electronics Inc
Similar
Stackpole Electronics Inc
1.21 MOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF551M2100FKEK
DigiKey Part Number
CMF551M2100FKEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF551M2100FKEK
Description
RES 1.21M OHM 1/2W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF551M2100FKEK Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)