CMF5518R700FHBF is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
18.7 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5518R700FHBF
DigiKey Part Number
CMF5518R700FHBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5518R700FHBF
Description
RES 18.7 OHM 1/2W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5518R700FHBF Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)