CMF5518K700BEBF is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
18.7 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5518K700BEBF
DigiKey Part Number
CMF5518K700BEBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5518K700BEBF
Description
RES 18.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5518K700BEBF Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)