CMF5017R400FKRE is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
17.4 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5017R400FKRE
DigiKey Part Number
CMF5017R400FKRE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5017R400FKRE
Description
RES 17.4 OHM 1/4W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5017R400FKRE Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)