CMF5010K200BHBF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
10.2 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5010K200BHBF
DigiKey Part Number
CMF5010K200BHBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5010K200BHBF
Description
RES 10.2K OHM 1/4W .1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF5010K200BHBF Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)