CMF07300K00GNRE80 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
300 kOhms ±2% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF07300K00GNRE80
DigiKey Part Number
CMF07300K00GNRE80-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF07300K00GNRE80
Description
RES 300K OHM 1/2W 2% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF07300K00GNRE80 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)