VY2330K29U2JS6UV5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
33 pF ±10% 440VAC Ceramic Capacitor U2J Radial, Disc
VY2330K29U2JS6UV5
DigiKey Part Number
VY2330K29U2JS6UV5-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2330K29U2JS6UV5
Description
CAP CER 33PF 440VAC U2J RAD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY2330K29U2JS6UV5 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)