PTCEL13R251NBE
DigiKey Part Number
56-PTCEL13R251NBE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTCEL13R251NBE
Description
ICL 250 OHM 30% 13.5MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 250 Ohms ±30% 0.531" (13.50mm)
EDA/CAD Models
PTCEL13R251NBE Models
Tolerance
±30%
Diameter
0.531" (13.50mm)
Series
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Packaging
Tray
AEC-Q200
R @ 25°C
250 Ohms