PTCEL13R121MBE
DigiKey Part Number
56-PTCEL13R121MBE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTCEL13R121MBE
Description
ICL 120 OHM 30% 13.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 120 Ohms ±30% 0.531" (13.50mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PTCEL13R121MBE Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Tolerance
±30%
Manufacturer
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Diameter
0.531" (13.50mm)
Series
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Packaging
Tray
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
R @ 25°C
120 Ohms