MBB0207CC6811FC100 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 137
6.81 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
MBB0207CC6811FC100
DigiKey Part Number
MBB0207CC6811FC100-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBB0207CC6811FC100
Description
RES 6.81K OHM 0.6W 1% AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)