K821J15C0GF53L2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Similar
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 450
TDK
In Stock: 500
Murata Electronics
In Stock: 8
Murata Electronics
In Stock: 998
KYOCERA AVX
820 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K821J15C0GF53L2
DigiKey Part Number
K821J15C0GF53L2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K821J15C0GF53L2
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
K821J15C0GF53L2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.220" (5.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)