K682J20C0GF5TL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Similar
TDK
TDK
In Stock: 450
Murata Electronics
In Stock: 500
Murata Electronics
In Stock: 321
KYOCERA AVX
6800 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K682J20C0GF5TL2
DigiKey Part Number
K682J20C0GF5TL2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K682J20C0GF5TL2
Description
CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 RAD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
K682J20C0GF5TL2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)