K681J10C0GF53H5 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 339
TDK
In Stock: 914
Murata Electronics
In Stock: 969
Murata Electronics
680 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K681J10C0GF53H5
DigiKey Part Number
K681J10C0GF53H5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K681J10C0GF53H5
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K681J10C0GF53H5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)