K473M20X7RH5TL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Similar
KYOCERA AVX
0.047 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
K473M20X7RH5TL2
DigiKey Part Number
K473M20X7RH5TL2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K473M20X7RH5TL2
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K473M20X7RH5TL2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)