K122J20C0GH53L2 is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
KEMET
TDK
TDK
In Stock: 803
Murata Electronics
Murata Electronics
1200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K122J20C0GH53L2
DigiKey Part Number
K122J20C0GH53L2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K122J20C0GH53L2
Description
CAP CER 1200PF 100V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
K122J20C0GH53L2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)