BFC233827105 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 1,622
Datasheet
In Stock: 143
1 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
BFC233827105
DigiKey Part Number
BFC233827105-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFC233827105
Description
CAP FILM 1UF 20% 630VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension
1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.768" (19.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V