BFC233826682 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6800 pF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
BFC233826682
DigiKey Part Number
222233826682-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFC233826682
Description
CAP FILM 6800PF 20% 630VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
310V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V