Image for 30A24-P30-F-M-H is not available
30A24-P30-F-M-H
DigiKey Part Number
633-30A24-P30-F-M-H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30A24-P30-F-M-H
Detailed Description
High Voltage - Non-Isolated Module DC DC Converter 1 Output 30000V 1mA 23V - 30V Input
Category
Power (Watts)
30 W
Series
Features
Heat Sink
Operating Temperature
-40°C ~ 65°C
Size / Dimension
6.96" L x 1.60" W x 1.14" H (176.8mm x 40.6mm x 40.6mm)
Voltage - Input (Min)
23V
Voltage - Input (Max)
30V
Approval Agency
CE, cURus
Voltage - Output 1
Standard Number
Current - Output (Max)
1mA